Wiemy już, który producent jako pierwszy wdroży szkło ochronne Gorilla Glass 6

Wiemy już, który producent jako pierwszy wdroży szkło ochronne Gorilla Glass 6

Szkło ochronne stworzone przez firmę Corning, to obecnie dominująca technologia, która ma na celu zabezpieczać nasze wyświetlacze przed uszkodzeniami mechanicznymi. Trudno wskazać producenta, który nie korzysta z dobrodziejstw tej technologii. A tak się ciekawie złożyło, że niedawno zadebiutowała kolejna odsłona Gorilla Glass. Jeszcze ciekawiej, że wiemy, kto będzie miał ją pierwszy.


Spoiler alert – firma w Polsce jest niemal nierozpoznawalna

Pewnie założyliście, że jeśli mowa o Gorilla Glass, to w grze będą wielkie, rozpoznawalne korporacje, takie jak giganci z Korei Południowej lub popularne firmy ze Stanów Zjednoczonych. Muszę Was wyprowadzić z błędu. Corning ogłosiło właśnie, że pierwsze urządzenia z Gorilla Glass 6 będą pochodzić ze stajni Oppo. Potężnego, ale znanego głównie w Chinach producenta.

Precyzując, będą to Oppo F9 oraz F9 Pro. Czy konkurencja ma czego zazdrościć? Jeśli zapowiedzi producenta potwierdzą się, to owszem, mogą. W komunikacie prasowym Corning informuje, że najnowsza generacja szkła ochronnego ma wytrzymywać upadki z wysokości do jednego metra. Firma deklaruje też, że GG6 ma być nieco bardziej odporna zarysowania wyświetlacza.

Swoje zadowolenie z wyróżnienia Oppo wyraził też Andy Wu – prezes firmy:

„Oppo i Corning zawsze utrzymywali bliskie relacje, które pozwalały użytkownikom cieszyć się doskonałą jakością obsługi w wielu wersjach naszych smartfonów. Cieszymy się, że jako pierwsi wdrożymy Gorilla Glass 6 w naszym nadchodzącym smartfonie. Wierzymy, że konsumenci na całym świecie będą mogli dzięki temu cieszyć się niespotykanym doświadczeniem.” – Andy Wu – prezes Oppo.

Zasadnym wydaje się pytanie, kiedy Gorilla Glass 6 trafi do Europy. Spodziewamy się, że smartfony Oppo będą raczej dystrybuowane w Azji, najpewniej w Indiach, Malezji i na rodzimym rynku producenta. Wydaje się, że europejscy miłośnicy Gorilla Glass 6 będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości.

źródło: informacja prasowa Corning, Phonearena.com ; opr. własne

zdjęcie główne: producenta