Wreszcie. Gmail dostaje ciemny motyw

Wreszcie. Gmail dostaje ciemny motyw

Ciemne motywy to jedna z nowości, która na przestrzeni ostatnich dwóch lat przebojem podbiła serca wielu osób. Miło mi Was poinformować, że jedna z flagowych usług Google wreszcie dołączy do grona apek, które wspierają ten standard.


Tryb ciemny już jest, ale nie można uznać go za ukończony

Serwis źródłowy informuje, że ciemny motyw pojawił się w wersji Gmaila oznaczonej jako 2019.06.09. Mówimy tu o wersji oprogramowania, która jeszcze nie trafiła oficjalnymi kanałami do Sklepu Play. Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, do ideału wciąż nieco brakuje. Pojawiają się różne odcienie szarości dla belki nawigacyjnej, a przełącznik kont e-mail wciąż zdaje się być jakby nieukończony, bo dość mocno wyłamuje się z konwencji menu ustawień.

Fot za: 9to5Google

Zaznajomieni z ekosystemem Google zapewne szybko dostrzegą liczne podobieństwa względem Google Keep. Nie jest to narzędzie, które cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością, jednak kto wie, może ktoś z Was go używa? 😉 Wspominam o tym z tego względu, że Google Keep dostało ciemny motyw już jakiś miesiąc temu. Wiele wskazuje na to, że kolejną aplikacją na liście giganta z Mountain View jest właśnie Gmail.

Zobacz też: Pixel 4 wycieka na oficjalnej grafice Google

W chwili obecnej trudno przewidzieć, kiedy firma zdecyduje się wydać oficjalną aktualizację aplikacji. Jeśli mielibyśmy zapatrywać się na tempo wdrażania ciemnego motywu do Androida, to lepiej uzbroić się w cierpliwość. Nie można jednak nie zauważyć, że deweloper radzi sobie zaskakująco dobrze z aplikacjami, jak choćby z przywołanym wyżej Google Keep. Całość można podsumować następująco: sprawa jest w toku, a wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane już w niedalekiej przyszłości.

źródło: 9to5Google