Wreszcie pojawiają się nowe informacje odnośnie Honora Magic 2

Wreszcie pojawiają się nowe informacje odnośnie Honora Magic 2

Hinor Magic 2 został zapowiedziany podczas targów IFA w Berlinie. Urządzenie ma wyróżniać się (niemal) bezramkowym wyświetlaczem oraz suwakiem, którego działanie można przyrównać do slidera. Jeśli do tego dodamy obiecującą specyfikację techniczną, to zaczyna robić się jeszcze ciekawiej.


Honor Magic 2 – prawdopodobna specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 6 calowy AMOLED o rozdzielczości 2880 x 1440 px,
  • Procesor: Kirin 980,
  • Pamięć RAM: 6 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: powinno pojawić się kilka różnych wersji urządzenia,
  • System operacyjny: Android Oreo z nakładką EMUI 8.2.

W tym miejscu kończą się pewniaki. Na ten moment nie wiemy w zasadzie nic o aparatach ani o mechanice działania slidera. Producent lakonicznie obwieścił, że będzie to moduł „mechaniczny”, bez wdawania się w szczegóły. Pozostaje mieć nadzieję, że rozwiązanie zaproponowane przez inżynierów firmy Honor zdoła przetrwać próbę czasu.

Ciekawie robi się natomiast w kwestii baterii. Zgodnie z najnowszymi branżowymi plotkami, Honor Magic 2 dostanie baterię grafenową. Byłby to pewnego rodzaju przełom, który może znacząco wydłużyć żywotność urządzenia na jednym cyklu ładowania. Plotkę tę zdaje się potwierdzać rzekoma ładowarka, która ma oferować imponującą moc 40 W.

Urządzenie ma zadebiutować już 31 października. W chwili obecnej nie wyciekły jeszcze żadne informacje związane z jego wyceną i dostępnością rynkową.

źródło: GizmoChina.comGo2Mobile

na zdjęciu głównym: Honor 9 Lite (fot: producenta)