Wreszcie! YouTube poszerza dostępność trybu „Obraz w obrazie”

Wreszcie! YouTube poszerza dostępność trybu „Obraz w obrazie”

Funkcja „Obraz w obrazie” to ciekawa funkcja, która pozwala oglądać wybrane treści w serwisie w małym okienku, niezależnie od aplikacji YouTube. Zaoszczędzony czas można poświęcić na przeglądanie innych serwisów czy rozmowy ze znajomymi. Nie powinno więc dziwić, że ten tryb dość szybko stał się pożądany przez użytkowników.


Funkcja debiutowała już jakiś czas temu, podczas premiery Androida Oreo. Później, wraz z upływem czasu, YouTube udostępnił narzędzie posiadaczom usługi w wersji Premium. Przez pewien czas narzędzie było więc pewnego rodzaju rarytasem dla wszystkich tych, którzy decydowali się na usługi płatne. Na szczęście – do czasu.

Zaczyna się od Stanów Zjednoczonych

Wydaje się, że firma z Mountain View zdecydowała o zmianie dotychczasowej polityki i udostępnieniu funkcjonalności na szerszą niż dotychczas skalę. Na forum XDA-Developers użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych raportują o coraz to szerszej dostępności „Obrazu w obrazie”. Pozwala to domniemywać, że posiadacze smartfonów ze Starego Kontynentu nie będą musieli czekać zbyt długo.

Pewnego rodzaju zagwozdką pozostaje natomiast dostępność funkcji dla iOS’a. YouTube to usługa wieloplatformowa, także pytania o tę funkcję na iPhone’ach wydają się być jak najbardziej zasadne. Patrząc na rozwój sytuacji, wydaje się, że wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania poznamy już niebawem. Dajmy Google’owi jeszcze odrobinę czasu 😉

źródło: XDA Developers, Engadget

zdjęcie główne z: Pixabay