Wycieka część specyfikacji Huawei P Smart Pro

Wycieka część specyfikacji Huawei P Smart Pro

Huawei czuje się na rynku bardzo pewnie. Firma z powodzeniem zwiększa swój udział, dostarczając na półki sklepowe kolejne konstrukcje, które cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Czy do tego grona dołączy rzekomy Huawei P Smart Pro?


„Pro” nie tylko z nazwy?

Urządzenie pojawiło się na stronach FCC, gdzie dowiedzieliśmy się, że telefon zaoferuje całkiem pojemny akumulator, który ma mieć aż 3900 mAh. Dla porównania inne smartfony z linii P Smart (P Smart 2019 i P Smart +) miały moduł o pojemności 3400 mAh. Wzrost jest więc całkiem spory. Żeby jednak nie było zbyt idealnie, spekuluje się, że urządzenie będzie wspierało ładowanie przewodowe o mocy 10 W. Nie jest to wynik, który rzuciłby na kolana.

Urządzenie może posiadać ekran, który będzie kusił przekątną 19,5:9 przy zachowaniu rozdzielczości Full HD+. Być może Huawei postawi na przekątną 6,21 cala, czyli dokładnie taką samą, jaką zaoferowały pozostałe dwa P-Smarty. Dopisek „Pro” pozwala domniemywać, że smartfon zaoferuje więcej niż 3 GB pamięci RAM. Nie byłbym zdziwiony, gdyby ilość pamięci RAM wzrosła nawet i do sześciu gigabajtów. Ostatecznie dopisek „Pro” do czegoś zobowiązuje, prawda?

W chwili obecnej nie wiemy, jaki procesor będzie napędzać konstrukcję. Nie wiemy też na jaki układ kamer zdecyduje się Huawei. Serwis źródłowy spekuluje, że matryce mogą być bardzo podobne (a może i takie same) względem P Smart+ (2019). Oznaczałoby to, że może tutaj pojawić się trio 24 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix. Na datę premiery oraz szczegółowe informacje związane ze specyfikacją trzeba jeszcze odrobinę poczekać. Mimo wszystko, telefon zapowiada się całkiem obiecująco.

źródło: droidshout.com

zdjęcie główne: Huawei P Smart+, fot: producenta