Wycieka Huawei Y5 2019. Specyfikacja raczej nie porywa

Wycieka Huawei Y5 2019. Specyfikacja raczej nie porywa

Linia „Y” od Huawei cieszy się sporym zainteresowaniem osób, które nie chcą wydawać na telefon komórkowy kroci. Czy nadchodzący Huawei Y5 2019 utrzyma ten trend?


Firma stawia na MediaTeka

Podejrzewam, że większość z Was słyszała o Huawei Y5 lub Y6 zwłaszcza w reklamach tańszych ofert abonamentowych. Smartfony są dość często elementem promocji w niższych ofertach, efektem czego ich udział w rynku zdaje się być całkiem spory. Nie będę zdziwiony jeśli okaże się, że nadchodzące urządzenie od Huawei doskonale wpisze się w ten trend, bowiem jego specyfikacja techniczna dość jednoznacznie sugeruje, że urządzenie nie będzie kosztowało zbyt wiele.

Serwis źródłowy dotarł do fragmentarycznej specyfikacji technicznej Huawei Y5 2019. Warto w tym miejscu zwrócić Waszą uwagę na kilka cech konstrukcji. Po pierwsze, całość ma napędzać procesor od MediaTeka. Precyzując, model MT6761, który raczej nie uchodzi za lidera wydajności. Spodziewamy się też 2 GB pamięci RAM oraz ekranu w formacie 19 do 9, który będzie pracować w rozdzielczości HD+.

Fot za: TigerMobiles

Recenzja Huawei Y5 2018: zobacz

Mimo zastosowania stosunkowo niedużej ilości pamięci RAM, mówi się o obecności Androida Pie z nakładką EMUI 9. Szkoda, że Huawei nadal wzbrania się przed zastosowaniem czystej wersji Androida, jednak jest to odgórna decyzja firmy, którą po prostu musimy uszanować. Niestety, ale na ten moment nie znamy dokładnej specyfikacji aparatu głównego, przekątnej ekranu ani ceny. Sympatycy marki, którzy są zainteresowani tym produktem muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

źródło: TigerMobiles

na zdjęciu głównym: Huawei Y5 2018, fot: własne