Wycieka Lenovo Z5 Pro GT. Smartfon z 12 GB RAM

Wycieka Lenovo Z5 Pro GT. Smartfon z 12 GB RAM

Wyścig na wielkość pamięci RAM stopniowo przybiera na sile. Coraz więcej firm osiągnęło już 6 GB RAM we flagowcach, z powodzeniem można też wskazać marki, które postawiły na 8 GB. Stawkę podbija Lenovo, które za sprawą Z5 Pro GT osiągnęło astronomiczną ilość 12 GB RAM.


Topowy procesor + 12 GB RAM = sukces?

Urządzenie wyciekło w benchmarku Geekbench, gdzie zauważyli je redaktorzy gsmarenaZ5 Pro GT posiada kodową nazwę L78032. Warto zauważyć, że sercem konstrukcji ma być topowy Snapdragon 855. Tym samym, jest to po prostu Lenovo Z5 Pro „na sterydach”, a główne różnice będą dotyczyć zastosowanego procesora oraz pamięci RAM. Przypomnijmy dla porządku, że „zwykły” Z5 Pro pracuje pod kontrolą Snapdragona 710 oraz 6 GB RAM.

Warto zauważyć, że Lenovo pogrywa sobie w świecie smartfonów coraz odważniej. Po wielu latach, kiedy producent większą uwagę przykładał do laptopów oraz innych segmentów rynku, wreszcie przyszedł czas na smartfony. Jeśli informacje serwisu źródłowego znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to Z5 Pro GT może zadebiutować już 15 stycznia, za pięć dni.

Niestety, ale jak zawsze u tego producenta, moje obawy wzbudza kwestia dostępności. Z5 Pro jest popularnym urządzeniem w Chinach, jednak o jego europejskim odpowiedniku nie słychać niemal nic. Szkoda, bowiem nowe smartfony od Lenovo mogłyby przyciągnąć uwagę wielu osób. Być może jest to celowa polityka, która polega na tym, aby w Europie nie wchodzić w drogę Motoroli, która także jest częścią grupy Lenovo? Jeśli tak, to nie jestem do końca przekonany o zasadności tej decyzji. Z wielką chęcią przywitałbym rodzinę Z5 na naszych półkach sklepowych.

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Lenovo Z5 Pro, fot: producenta