Wycieka Lenovo Z5s. Smartfon, który może się podobać

Wycieka Lenovo Z5s. Smartfon, który może się podobać

Lenovo poczyna sobie coraz śmielej w segmencie urządzeń mobilnych. Po udanej premierze Z5 Pro oraz zapowiedziach kilku innych urządzeń, producent znów zaskakuje. Tym razem firma z Państwa Środka przedstawia ekran „z oczkiem”, czyli prawdopodobnym następcą notcha.


„Oczko” w aparacie zamiast notcha?

Lenovo Z5s pojawił się na stronach Ministerstwa Przemysłu i Technologii Innowacyjnych Chin. Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis źródłowy, smartfon ma oferować sporych rozmiarów ekran o przekątnej 6,3 cala. Dowiadujemy się też, że urządzenie ma posiadać baterię o pojemności 3210 mAh, a jego gabaryty, to 157,6×74,5×7,8 milimetra.

Spodziewamy się, że „oczko” w ekranie pomieści tylko i wyłącznie pojedynczy moduł aparatu. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów związanych z jego specyfikacją, tak samo, jak nie wiemy, czy Lenovo skusi się na wdrożenie technologii rozpoznawania twarzy. Jeśli Z5s, to ten sam telefon, co tajemniczy Lenovo L78071, to nie będę zdziwiony, jeśli z tyłu znajdzie się potrójny moduł aparatu głównego.

Lenovo Z5s /fot za: Sparrownews

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, ile pamięci RAM oraz miejsca na pliki użytkownika zaoferuje smartfon. Pozostałe informacje, na czele z wyceną oraz rynkami, na których będzie można nabyć urządzenie, także nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Mam nadzieję, że Lenovo otworzy się nieco szerzej na rynek europejski, bowiem w Chinach portfolio producenta jest o wiele, wiele większe niż u nas.

źródło: Sparrownews.com

na zdjęciu głównym: Lenovo Z5 Pro (fot: producenta)