Wycieka specyfikacja Xiaomi Redmi S2. Średniak z potencjałem

Wycieka specyfikacja Xiaomi Redmi S2. Średniak z potencjałem

Xiaomi rozwija równolegle wiele linii w swoim portfolio. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że linia S jest w Polsce raczej słabo kojarzona. Być może ten stan rzeczy zmieni się za sprawą Redmi S2, który właśnie zdradził pokaźną część swojej specyfikacji technicznej? Zobaczymy. A Wy zobaczcie tę specyfikację, żebyście wiedzieli, czy jest na co czekać.


Urządzenie wyciekło dzięki serwisowi SlashLeaks. Specyfikacja, którą przytoczę w kolejnym akapicie nie przyprawi Was raczej o szybsze bicie serca. Zwraca jednak uwagę kilka wariantów sprzedażowych, które – naturalnie – różnią się tylko i wyłącznie ilością pamięci RAM i pamięcią na Wasze pliki. Trzeba też zauważyć, że nie znamy jeszcze choćby sugerowanej wyceny, ani rynków, na które Xiaomi wprowadzi swój produkt, choć można założyć, że niemal na sto procent smartfon pojawi się w Indiach i Chinach.

Xiaomi Redmi S2 /Fot: slashleaks

Do rzeczy. Xiaomi Redmi S2 ma posiadać ekran o przekątnej 5,99 cala, który będzie pracować w rozdzielczości 1440 x 720 px (HD+). Będzie to ekran w formacie 18:9. Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor, najpewniej może to być Snapdragon 625, jednak ta informacja nie została jeszcze do końca zweryfikowana. Urządzenie będzie posiadać baterię o pojemności 3080 mAh, co przełoży się na wagę 170 gram. System, to naturalnie Android Oreo.

Najciekawszą informacją są jednak aż trzy wersje produktu, różniące się pamięcią wbudowaną. Xiaomi Redmi S2 będzie można nabyć w takich oto wariantach:

  • 2 GB RAM + 16 GB pamięci na pliki,
  • 3 GB RAM + 32 GB pamięci na pliki,
  • 4 GB RAM + 64 GB pamięci na pliki.

Producent na szczęście ma zaimplementować slot na kartę SD, także pamięć będzie można sobie łatwo rozbudować. Całość zamyka podwójna, dwunastomegapikselowa kamera główna. Na froncie powinien natomiast pojawić się pojedynczy sensor z 5-Mpx matrycą. Cena Xiaomi Redmi S2 ciągle pozostaje dla nas nieznana.

źródło: SlashLeaks, XDA Developers

na zdjęciu głównym Xiaomi Redmi 5 Plus (fot: producenta)