Wycieka zdjęcie Meizu 16s, mamy też fragmentaryczną specyfikację techniczną

Wycieka zdjęcie Meizu 16s, mamy też fragmentaryczną specyfikację techniczną

Meizu nie jest firmą, którą w Polsce kojarzyłoby wiele osób. A szkoda, bowiem producent tworzy naprawdę ciekawe konstrukcje, które świetnie radzą sobie na wielu rynkach. Czy za sprawą Meizu 16s rozpoznawalność marki w Polsce wzrośnie?


Smukłe ramki to dopiero początek

Urządzenie od Meizu może okazać się być uzbrojone w bardzo sensowne nowości. Poza flagową specyfikacją techniczną polecam też uważnie spojrzeć na poniższe zdjęcie, bowiem to zdradza pewną innowacyjną funkcję. Mowa o wsparciu dla sieci 5G, która dopiero co wchodzi na pierwsze rynki. W Europie nadal jest to melodia przyszłości, jednak nie byłbym zdziwiony, gdyby łączność 5G powoli zaczęła rozprzestrzeniać się po Starym Kontynencie już za rok.

Fot za: Playfuldroid.com

Serwis źródłowy informuje, że flagowiec od Meizu ma oferować 6,2-calowy ekran, który będzie wykonany w technologii AMOLED. Nie znamy jego rozdzielczości, jednak nie byłbym zdziwiony, gdyby firma zdecydowała się na bezpieczny wariant z Full HD+. Spodziewamy się też flagowego Snapdragona 855 oraz najnowszej matrycy od Sony – IMX586. Oznacza to, że moduł główny najpewniej będzie wykorzystywał 48-Mpix aparat z optyczną stabilizacją obrazu. 

Jeśli dane serwisu źródłowego potwierdzą się, to urządzenie będzie dostarczane wraz z ładowarką UP0830S, wykorzystując jednocześnie dobrodziejstwa technologii mCharge. Smartfon ma szanse zadebiutować już w maju. Nie wiemy jeszcze, na jakich rynkach będzie można kupić 16s z oficjalnej dystrybucji. Nie znamy też sugerowanej wyceny, jednak Meizu znane jest z tego, że raczej nie żąda za swoje flagowce zbyt wygórowanych kwot.

źródło: Playfuldroid

na zdjęciu głównym: Meizu Zero (fot: producenta)