Wyciekają oficjalne rendery Nokii 9. Telefon jest naprawdę ładny

Wyciekają oficjalne rendery Nokii 9. Telefon jest naprawdę ładny

Nokia 9 PureView to bardzo odważny produkt. Trudno bowiem inaczej nazwać smartfon, który oferuje penta-aparat główny o tak specyficznym rozmieszczeniu. Mimo wszystko, trzeba zauważyć, że inżynierowie, którzy tworzyli produkt, spisali się świetnie.


Trudno mówić o niespodziankach, lepiej podziwiać

Parametry techniczne Nokii 9 są w mniejszym bądź większym stopniu znane od pewnego czasu. W zasadzie ostatnią ostoją tajemnic urządzenia zdaje się być szczegółowa specyfikacja aparatu. Przypomnijmy więc pokrótce, na co możemy liczyć. Całość napędzać będzie Snapdragon 845 w asyście 4 GB RAM oraz 128 GB na dane użytkownika.

Dobrze prezentuje się też ekran, który zaoferuje zintegrowany z ekranem skaner linii papilarnych oraz rozdzielczość 2880 x 1440 pikseli. Spodziewamy się, że moduł wyświetlacza będzie miał przekątną wynoszącą sześć cali. Napis na tylnej ścianie obudowy jednoznacznie potwierdza, że smartfon będzie zgodny z certyfikacją Android One. A jak będzie wyglądał? Zobaczcie:

I co powiecie? Na mnie urządzenie wywarło naprawdę dobre wrażenie. Od dłuższego czasu podchodziłem do tego smartfona dość sceptycznie, jednak kolejne plotki powoli zmieniały moje przekonanie o Nokii 9. Z pewną radością mogę odnotować, że producent obronił produkt pod kątem wizualnym. Teraz pozostaje nam czekać tylko na oficjalną premierę. A ta odbędzie się już na dniach, 24 lutego.

źródło: Ishan Agarwal, XDA Developers

zdj. tytułowe: Nokia X6, fot: producenta