Wyciekają oficjalne rendery Xiaomi Mi 9. W sieci zamieścił je v-ce prezes firmy

Wyciekają oficjalne rendery Xiaomi Mi 9. W sieci zamieścił je v-ce prezes firmy

Xiaomi ani myśli oddawać pola konkurencji. Firma zaplanowała premierę swojego nowego urządzenia na 24 lutego, a teraz umiejętnie podsyca zainteresowanie produktem. Trudno bowiem rozpatrywać upublicznienie renderów Mi 9 w innych kategoriach.


Potrójny aparat i sentymentalna podróż dla fanów Xiaomi Mi 6

Na początku, ciekawostka. Pamiętacie Xiaomi Mi 6? Ja pamiętam to urządzenie dość dobrze, bowiem w mojej subiektywnej opinii był to najładniejszy flagowiec z logo tego producenta. Najwyraźniej włodarze chińskiej firmy mają podobne zdanie, bowiem do zaprojektowania Mi-Dziewiątki zatrudnili projektanta, który stworzył projekt Xiaomi Mi 6, który następnie trafił na sklepowe półki.

Właśnie tak będzie prezentować się flagowiec od Xiaomi na 2019 rok. Grafiki są dość szczegółowe, jednak zwraca uwagę brak fotek, które pokazywałyby front urządzenia. Kto wie, może producent przygotowuje na tym polu jakąś niespodziankę? Coś, co ma wgnieść nas w fotel? Pewniakiem zdaje się być natomiast potrójny aparat główny. Tym samym, plotki o matrycach 48 + 12 Mpix w asyście czujnika ToF można już brać niemal za pewnik.

Jeśli wcześniejsze plotki potwierdzą się, to smartfon będzie miał 6,4-calowy ekran w rozdzielczości Full HD+, 6 GB RAM w wersji podstawowej oraz 128 GB miejsca na pliki użytkownika. Dość prawdopodobny scenariusz sugeruje też wsparcie dla dwóch kart SIM, 24,8 Mpix kamerę selfie oraz Androida Pie z nakładką EMUI 10. Co do wyświetlacza, dominuje pogląd, wedle którego ekran będzie oferować tak zwaną „łezkę”, w której producent ulokuje m.in. kamerkę selfie.

źródło: Wang Xiang na Twitterze

zdjęcie główne: Xiaomi Mi 9, fot: producenta (Lei Jun, Weibo)