Wyciekają rendery Samsunga Galaxy Note 10

Wyciekają rendery Samsunga Galaxy Note 10

Do premiery jubileuszowego, dziesiątego Notatnika pozostało już niewiele czasu. Można było się więc spodziewać tego, że prędzej czy później, do sieci będą wyciekać szczegółowe informacje związane z urządzeniem. Ot, na przykład szczegółowe rendery, które świetnie pokazują, w jakim kierunku może ewoluować urządzenie.


Samsung od lat ma tendencje do tego, aby ewolucję linii Note opierać na flagowej linii Galaxy S. Z tego też względu, już od przełomu marca-kwietnia, wiemy, czego – mniej więcej – można się spodziewać. Jak można zobaczyć, Note 10 powiela ten schemat, jednak, na szczęście, nie jest to kalka, a pewnego rodzaju ewolucja, która wprowadza kilka udoskonaleń. Uwagę ściąga zwłaszcza ulokowana na środku ekranu dziurka, gdzie producent zamierza umieścić moduł selfie.

Fot za: PriceBaba

Zgodnie z najnowszymi plotkami, ekran w Note 10 Pro, czyli lepiej uzbrojonej wersji flagowca, ma mieć przekątną 6,75 cala i mierzyć 162,3 x 77,4 x 7,9 mm. Producent znacząco zmodernizuje też ułożenie modułu aparatu głównego. Smartfon ma zaoferować trzy aparaty wraz z dedykowanym czujnikiem 3D ToF. Jest niemal pewnym, że zestaw aparatów głównych będzie dokładnie taki sam, jak w najmocniejszej wersji Samsunga Galaxy S10. Skaner linii papilarnych będzie zintegrowany z wyświetlaczem.

Spekuluje się, że metalowa obudowa będzie o wiele cieńsza aniżeli ta, którą można odnaleźć w Samsungu Galaxy Note 9. Przycisk Power oraz klawisze regulacji głośności znajdą się na lewej ramce obudowy. Po prawej będzie można odnaleźć przycisk Bixby. Rysik – zgodnie z tradycją – będzie można znaleźć na dolnej ramie, tuż obok portu USB-C. Wiele wskazuje na to, że flagowy Notatnik nie zachowa portu słuchawkowego audio. Szkoda, ale na otarcie łez pozostaje nam potężna ładowarka.

źródło: PriceBaba.com

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9, fot: własne