Wyciekają rendery Sony Xperii XA3 Ultra

Wyciekają rendery Sony Xperii XA3 Ultra

Sony od pewnego czasu coraz to bardziej rozwija swoją półkę średnią. Średniopółkowe Xperie oferują coraz to więcej. Od całkiem rozsądnej wyceny przez niezłą specyfikację po coraz to ciekawszy design. I wydaje się, że nadchodząca Xperia XA3 Ultra również będzie w stanie zaoferować wiele ciekawych rozwiązań.


XA3 Ultra to kolejne zmiany w wyglądzie

Sony powoli przestawia się na format 18:9. Zresztą, świetnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest ex-flagowa Xperia XZ2 oraz najnowsza XZ-Trójka, która dodatkowo kusi też ekranem wykonanym w technologii OLED. Wiele wskazuje na to, że za sprawą Xperii XA3 Ultra ten format wyświetlacza zadomowi się także w niżej klasyfikowanych przez producenta urządzeniach.

Według branżowych doniesień, jak na wersję z dopiskiem „Ultra” w nazwie przystało, ekran będzie wręcz ogromny. Mówi się o 6,5-calowej konstrukcji opierającej się na wąskich ramkach i przywołanym już wcześniej formacie 18:9. Wyświetlacz ma pracować w rozdzielczości Full HD+, a gabaryty mają być zbliżone do tych, jakie oferuje zeszłoroczna XA2 Ultra.

Nie zabraknie też USB-C, fizycznego spustu aparatu oraz wydajnego Snapdragona 660. Wiele wskazuje na to, że Sony Xperia XA3 Ultra może dostać nawet 6 GB pamięci RAM. Jak na Sony, które w kwestii pamięci zwykle grało bardzo zachowawczo, jest to rzecz zdecydowanie warta pochwały. Dopełnieniem specyfikacji zdaje się być 64 GB miejsca na nasze pliki, naturalnie wraz z możliwością dalszej rozbudowy.

Niestety, ale na ten moment trudno gdybać nad tym, na zestaw aparatów głównych postawią Japończycy. W zasadzie ostatnim pewniakiem jest domyślnie preinstalowana wersja systemu operacyjnego. Będzie to Android Pie, czyli najnowsza wersja oprogramowania od Google’a. Cena oraz pozostałe cechy specyfikacji technicznej nadal pozostają zagadką.

źródło: MySmartPrice

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XA2 (fot: producenta)