Wyciekają wizualizacje Xperii XZ4 Compact. Sony ewidentnie wraca do formy

Wyciekają wizualizacje Xperii XZ4 Compact. Sony ewidentnie wraca do formy

Nowy design, który producent przedstawił z Xperią XZ2 – Ambient Flow – nie każdemu przypadł do gustu. Japończycy najwyraźniej wsłuchali się uważnie w opinie internautów i postanowili zafundować nam pewnego rodzaju hybrydę nowej szkoły designerskiej z sentymentalnym powrotem do przeszłości.


Skaner na bocznej ramce to dopiero początek

Źródłem informacji jest zaufany leakster, @OnLeaks, który myli się naprawdę rzadko. Wydaje się więc, że poniższe wizualizacje oraz materiał wideo można brać za pewnik. Naturalnie, zmiany mogą jeszcze się pojawić, jednak te materiały dają nam dość klarowny zarys sytuacji. I muszę tu szczerze przyznać, że bardzo podoba mi się to, na co patrzę. Nowa Xperia xZ4 Compact wygląda obłędnie.

Nie znamy wielu szczegółów związanych ze specyfikacją techniczną. Zwraca jednak uwagę obecność portu słuchawkowego audio, którego we flagowych Xperiach już od pewnego czasu nie oglądaliśmy. Sony gra według swoich własnych zasad i nadal stroni od wprowadzenia notcha lub innych tego typu innowacji. Nie ukrywam, że taka polityka Japończyków bardzo mnie cieszy.

Spodziewamy się ekranu o przekątnej zbliżonej do pięciu cali, najpewniej w formacie zbliżonym do 18:9. Widać dość dobrze, że kompaktowy flagowiec od Sony zaoferuje zaledwie pojedynczy moduł aparatu głównego. Potwierdzają się też wstępnie głośniki stereofoniczne oraz USB-C. Zgodnie z informacjami @OnLeaks, bryła ma posiadać wymiary zbliżone do 139,9 x 66,5 x 9,3 mm.

źródło: @OnLeaks na Twitterze przez Compareraja.in

na zdjęciu głównym: Sony Xperia xZ2 (fot: producenta)