Wzmocniony smartfon od Samsunga? Jak najbardziej. Oto Samsung Galaxy Xcover 4s

Wzmocniony smartfon od Samsunga? Jak najbardziej. Oto Samsung Galaxy Xcover 4s

Rynek urządzeń o podniesionym progu odporności swoje najlepsze lata ma już za sobą. Mimo wszystko, wielu producentów wciąż tworzy smartfony, które – przynajmniej w teorii – powinny wytrzymać całkiem sporo. Czy Xcover 4s dobrze wpisze się w ten nurt?


Premiera przeszła bez większego echa

Samsung firmuje swój sprzęt jako produkt, który został stworzony do pracy w ciężkich warunkach. Można domniemywać, że dla wielu osób takim miejscem będzie choćby plac budowy czy roboty wysokościowe. Wygląd nawiązuje w swojej stylistyce dość mocno do tego, co oferowali poprzednicy, a główną osią zmian zdają się być podzespoły techniczne. Mimo wszystko, nie można zarzucić producentowi tego, że telefon nie ma charakteru, że nie ściąga na siebie uwagi osób postronnych.

Producent skupia się na obecności certyfikacji MIL-STD 810G i IP68. Właśnie te cechy mają stanowić o wytrzymałości Xcover 4s. Samsung oferuje 5-calowy ekran (TFT), który pracuje w rozdzielczości HD. Sercem konstrukcji jest Exynos 7885, a towarzyszą mu 3 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane. Co ważne, ilość miejsca możemy poszerzyć przez slot microSD nawet o dalsze 512 GB. Akumulator ma pojemność 2800 mAh.

Zobacz też: TOP 5 ciekawych smartfonów od Samsunga

Za zdjęcia odpowiada pojedynczy, 16-Mpix aparat ze światłem f/1.7. Na froncie odnajdziemy 5-Mpix oczko (f/2.2). Na papierze te cyferki nie wyglądają zbyt zachęcająco. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mówimy tu o telefonie, który przede wszystkim ma być wytrzymały. Pozytywnym akcentem jest obecność Androida Pie, Bluetooth 5.0 oraz modułu NFC, który pozwoli na transakcje bezgotówkowe. Samsung Galaxy Xcover 4s został wyceniony na 299 euro. Pozwala to domniemywać, że polska cena nie powinna przekroczyć 1200-1400 złotych.

źródło: Samsung