Xiaomi Cactus wycieka w benchmarku

Xiaomi Cactus wycieka w benchmarku

Xiaomi się nie zatrzymuje. Firma pracuje nad kolejnym urządzeniem, które może zaskoczyć sympatyków marki dość wyszukaną nazwą. Nie bądźcie jednak zdziwieni, jeśli „Kaktus” nie trafi na półki pod taką właśnie nazwą. Xiaomi w kwestii nazewnictwa swoich produktów jest raczej dość zachowawcze.


Opinie związane z tym, na jaki dokładnie smartfon patrzymy są dość podzielone. Wydaje się jednak, że urządzenie będzie przynależeć do linii Redmi, czyli będzie reprezentantem „niższej półki średniej”. Na to wskazuje specyfikacja, której daleko do tego, aby można było ją określić mocną, topową. Zobaczcie.

Fot: Slashleaks

Wygląda na to, że sercem urządzenia będzie układ MediaTek MT6765. To nowy układ producenta układów głównych, więc trudno teraz oceniać jego wydajność. Smartfon dostanie też – według benchmarku – 2 GB pamięci RAM oraz Androida 8.1 Oreo. Trzeba zauważyć, że wyniki, jakie Xiaomi Cactus wykręcił w teście prędkości, nie są zbyt imponujące.

Nie poznaliśmy jeszcze wielu informacji, w tym danych związanych z układem graficznym, pamięcią na dane użytkownika oraz informacji o aparacie i kamerce do zdjęć selfie. Z dużą ciekawością będę śledził dalsze losy tego projektu, także o kolejnych nowinkach będziemy Was informować na bieżąco. 

źródło: Slashleaks

na zdjęciu głównym: Xiaomi Redmi 5