Xiaomi CC9 Pro zaprezentowany. Jest aparat 108 Mpix!

Xiaomi CC9 Pro zaprezentowany. Jest aparat 108 Mpix!

Od pewnego czasu niemal pewnym było to, że właśnie Xiaomi będzie pierwszą marką, która przekroczy psychologiczną barierę 108 Mpix. Dziś możemy odrzucić spekulacje i skupić się na faktach. Te są bardzo proste. Faktycznie, Xiaomi zrealizowało swój cel.


Rozpocznijmy od specyfikacji. CC9 Pro od Xiaomi oferuje 6,47-calowy ekran AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+ i wykonany jest w formacie 19,5:9. W górnej części znajdziemy łezkę, gdzie firma ulokowała kamerkę selfie. Telefon pracuje pod kontrolą Snapdragona 730G z 6/8 GB RAM i 128/256 GB na dane użytkownika. Warto podkreślić niemożność rozbudowy pamięci – producent nie zdecydował się na dodanie slotu na kartę microSD.

Fot producenta, za: gsmarena

Wisienką na torcie jest oczywiście 108 Mpix moduł główny. Stoi za nim Samsung, a sam sensor nosi nazwę ISOCELL Bright HMX. Główne oczko aparatu ma światło f/1.69, a finalne zdjęcia będą zapisywane w rozdzielczości 27 Mpix. Zdaniem producenta taki zabieg ma jeszcze bardziej podbić ich jakość. Kolejne moduły mają kolejno 12 Mpix, 20 Mpix z szerokim kątem i 2 Mpix moduł do zdjęć makro. Kusi też wsparcie dla 5-krotnego zooma optycznego, 10x hybrydowego i 50x cyfrowego. Aparat to prawdziwa perełka.

Kamerka selfie ma 32 Mpix i to w zasadzie wszystko, co można o niej powiedzieć. Nie zabrakło też NFC oraz wsparcia dla obsługi dwóch kart SIM. Wypada docenić zastosowanie akumulatora o imponującej pojemności 5260 mAh, który na dodatek wspiera szybkie 30W ładowanie. Telefon w najniższej wersji kosztuje równowartość ~1550 złotych. Za Xiaomi CC9 Pro na wypasie trzeba zapłacić niespełna 1900 złotych. Urządzenie w bliskiej przyszłości ma trafić do Europy. Oj, jest na co czekać.