Xiaomi dostaje ciekawy patent. Czy urządzenie producenta zmienią design?

Xiaomi dostaje ciekawy patent. Czy urządzenie producenta zmienią design?

Xiaomi jest dość zachowawcze jeśli mówimy o stylistyce urządzeń. Oczywiście, czasem zdarzają się prawdziwe perełki, jednak producent na pewno nie eksperymentuje z wyglądem telefonów tak odważnie, jak kilka innych firm. Kto wie, może niebawem ten stan rzeczy ulegnie zmianie?


Ręczny mechanizm w nowej odsłonie?

Schematy, które firma złożyła w Chińskiej Narodowej Agencji Własności Intelektualnej pokazują dość ciekawy koncept. Nie ma co się oszukiwać, skojarzenia względem Motoroli nasuną się zapewne wielu obserwatorom branży. Oto bowiem dostajemy moduł, który jest oparty o okrąg. Warto jednak zwrócić uwagę na brak ulokowanego poniżej skanera linii papilarnych. Czyżby producent chciał przenieść czytnik na frontową taflę, „pod wyświetlacz”?

Zobacz też: Xiaomi Redmi Note 7 – recenzja

Zwracam też Waszą uwagę na to, że ekran jest w pełni wolny od dziurek, notchy czy innych łezek. Szkice poglądowe sugerują, że producent zdecyduje się zastosować mechanizm slidera. Byłbym zdziwiony, gdyby różnił się on mocno od tego, co zobaczyliśmy w Xiaomi Mi MIX 3. Czujni obserwatorzy zauważą też brak portu słuchawkowego oraz obecność USB-C. Pokazuje to dość dobrze, w jaką stronę firma zamierza podążać.

Fot za: TigerMobiles

Nie ukrywam, bardzo interesuje mnie, w jaką stronę Xiaomi będzie ewoluować. Można domniemywać, że design będzie mocno powiązany z linią, do jakiej dany smartfon będzie należał. Inaczej będą wyglądać flagowce z linii Mi, inaczej MIX-y a jeszcze inaczej nowa linia CC. Tak czy owak, z wielką niecierpliwością czekam na pierwszy telefon tego producenta, który postawi na okrągłą obudowę aparatu głównego.

źródło: TigerMobiles

na zdjęciu głównym: Xiaomi Redmi Note 7, fot: własne