Xiaomi Mi 7 wycieka na zdjęciu

Xiaomi Mi 7 wycieka na zdjęciu

Premiera Xiaomi Mi 7 zbliża się wielkimi krokami. Nie powinno więc dziwić, że pojawiają się coraz to nowsze plotki i spekulacje związane ze specyfikacją techniczną smartfona. W pośród tych nowości, prawdziwa perełka w postaci relatywnie ostrego zdjęcia flagowca.


Będą dwie wersje flagowca: Mi 7 i Mi 7 Plus

Urządzenie ze stajni Xiaomi zadebiutuje w dwóch głównych wariantach, gdzie – najpewniej – największe różnice będą dotyczyć rozmiaru wyświetlacza. Nie byłbym też zdziwiony, gdyby okazało się, że Mi 7 Plus będzie oferował nieco więcej gigabajtów pamięci RAM. Xiaomi słynie z tego, że daje dość szeroki wybór między wieloma wersjami tego samego produktu. Nie inaczej powinno być i tym razem.

Trzeba też zauważyć, że skaner znajduje się na tylnej obudowie urządzenia. Gdybałbym nad tym, aby jednak urządzenie nie zaoferuje jednocześnie skanera zintegrowanego z wyświetlaczem. Podobną zagrywkę już w tym roku obserwowaliśmy i wydaje się, że tego typu kompromisu nie możemy jeszcze przekreślać w nowych flagowcach od Xiaomi.

Jest „notch”, ale czy będzie rozpoznawanie twarzy?

Potwierdza się przy tym tak zwany kołnierzyk w ekranie, czyli „notch”, co w pewnym sensie uwiarygadnia plotkę o technologii rozpoznawania twarzy, którą coraz to chętniej wdrażają kolejne firmy. Wydaje się, że producent o takich ambicjach po prostu musi podążać w tym kierunku. Nawet, gdyby tego typu zabezpieczenia miały być jedynie dodatkiem do skanera, to naprawdę trudno byłoby mi uwierzyć, że Xiaomi Mi 7 i Mi 7 Plus nie zaoferują na tym polu swojej autorskiej technologii.

Specyfikacja z okruszków

Powyższe screeny potwierdzają kilka elementów specyfikacji technicznej, które – na dobrą sprawę – można było już wcześniej brać za pewniaki. Snapdragon 845, Android 8.1 Oreo, 128 GB pamięci wewnętrznej. Tylko tyle i aż tyle. Niestety, aparat główny dalej pozostaje dla nas w dużej mierze zagadką. Tak samo, jak wycena urządzenia.

źródło: MadSimar (Twitter) przez Gizmochina.com

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi 6