Xiaomi Mi 9 w Polsce wyprzedane!

Xiaomi Mi 9 w Polsce wyprzedane!

Xiaomi od lat walczy zwłaszcza ceną. Odnoszę jednak wrażenie, że to, co stało się właśnie z flagowcem na 2019 rok, na długi czas przejdzie do historii branży smartfonów w Polsce. Ostatecznie, niezbyt często słyszymy, że dane urządzenie się u nas wyprzedało.


Świetna cena to i przedsprzedaż udana

Flagowiec od Xiaomi został oficjalnie pokazany już jakiś czas temu. Tak się jednak złożyło, że dopiero niedawno poznaliśmy jego wycenę dla Polski. Powiedzieć, że ceny były atrakcyjne to jak nic nie powiedzieć. Urządzenie w wersji z 6 GB RAM i 64 GB na dane użytkownika wyceniono na 1899 złotych, a wariant 6/128 GB oznacza wydatek 1999 złotych. Flagowiec w 2019 roku za kwotę niższą niż dwa tysiące złotych. Naprawdę, trudno uwierzyć, jednak operujemy tu faktami i twardymi danymi od producenta.

Xiaomi Mi 9 kusi nie tylko ceną. Specyfikacja jest flagowa w każdym calu. Uwagę przyciąga 6,39-calowy ekran Super AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Ekran wykonano w formacie 19 do 9, a w jego dolnej części umiejscowiono zintegrowany z wyświetlaczem optyczny skaner linii papilarnych. Całość napędza najnowszy Snapdragon 855 z Adreno 640, a do wyboru mamy 6 lub 8 GB RAM oraz 64 lub 128 GB na dane użytkownika.

Fot: Xiaomi Polska na Facebooku

Aparat także prezentuje się więcej niż dobrze. Producent zdecydował się na matrycę Sony IMX586, która wyróżnia się zastosowaniem potrójnego modułu głównego. Pierwszy sensor ma rozdzielczość 48 Mpix (f/1.75) i pracuje w asyście 16-Mpix (f/2.2) modułu z szerokim kątem, a całość wieńczy 12-Mpix teleobiektyw. Na froncie firma zdecydowała się umieścić pojedynczy, 20-Mpix aparat. Akumulator ma 3300 mAh, wspiera szybkie ładowanie, można go także naładować bezprzewodowo. Smartfon waży 173 gramy.

Podejrzewam, że wielu z Was serce zaczęło bić nieco szybciej gdy połączyliście tak bajecznie uzbrojone urządzenie z tak niską ceną. Jeśli teraz żałujecie, że nie zdążyliście nabyć produktu, to mogę Was uspokoić, że zapasy zostaną niebawem uzupełnione.

źródło: Xiaomi Polska na Facebooku