Xiaomi Mi A2 Lite dostaje Androida Pie

Xiaomi Mi A2 Lite dostaje Androida Pie

Xiaomi Mi A2 Lite należy do rozrastającego się grona smartfonów, które pracują na czystym Androidzie. Idea Android One miała na celu m.in. przyspieszyć dystrybucję aktualizacji oprogramowania. Przykład Mi A2 Lite pokazuje, że gra była warta przysłowiowej świeczki.


Średniak z Androidem Pie. Można? Można!

Najważniejsza kwestia. Oprogramowanie jest już dostępne na Starym Kontynencie. Kwestią czasu, zapewne niezbyt odległego, jest wydanie aktualizacji dla smartfonów z naszej rodzimej dystrybucji. Aktualizacja waży mniej więcej 1 GB, a jedną z ciekawszych nowości zdaje się być wsparcie dla radia FM. Przyznaję szczerze, tej informacji nie spodziewałem się zobaczyć w changelogu.

Kolejne zmiany dotyczą usprawnień w zarządzaniu akumulatorem, optymalizacji w ustawieniach jasności adaptacyjnej ekranu oraz wprowadzenia uproszczonej nawigacji. Mamy też listę aplikacji rekomendowanych, które są dopasowywane na bazie naszej aktywności oraz wyników wyszukiwania. Ze względu na sporą wagę aktualizacji, warto upewnić się, że jesteśmy w zasięgu WiFi bądź mamy sporo megabajtów do wykorzystania w ramach naszego transferu danych.

Xiaomi Mi A2 Lite /fot: producenta

Wypada przypomnieć tu pokrótce, że Xiaomi Mi A2 Lite oferuje ekran o przekątnej 5,84 cala, który pracuje w rozdzielczości HD+. Nie zabrakło 3/4 GB pamięci RAM oraz 32/64 GB na Wasze pliki. Sercem konstrukcji pozostaje Snapdragon 625, a za zdjęcia odpowiada duet 12 + 5 Mpix ze światłem f/2.2. Na froncie odnajdziemy 5-Mpix moduł. Podobnie jak Mi A2, wersja z dopiskiem Lite w nazwie, nie wspiera NFC.

źródło: Twitter, XDA Developers

zdjęcie główne: Xiaomi Mi A2 Lite (fot: producenta)