Xiaomi Mi A3 już wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce. Jaka będzie cena smartfona?

Xiaomi Mi A3 już wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce. Jaka będzie cena smartfona?

Xiaomi Mi A3 to trzecia generacja urządzeń producenta, która pracuje pod kontrolą czystego Androida zgodnego z certyfikacją Android One. O ile o samym smartfonie wiemy już niemal wszystko, o tyle jego wycena w Polsce wciąż pozostaje tajemnicą.


Xiaomi znów powalczy ceną?

Wypada rozpocząć od tego, że polska premiera A-trójki odbędzie się już na dniach, bo 25 lipca. Właśnie wtedy poznamy sugerowaną cenę smartfona, do tego momentu musimy polegać na plotkach i spekulacjach branżowych. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na to, że urządzenie na niektórych rynkach strefy euro ujawniło już swoją cenę. Ta wynosi 249 EUR. Prosta matematyka podpowiada, że jest to kwota zbliżona do 1050 złotych. Brzmi to wręcz jak promocja.

Mówiąc o Xiaomi Mi A3 mamy na myśli ekran z 6-calowym ekranem OLED, który będzie pracował w rozdzielczości HD+. Urządzenie ma napędać Snapdragon 665 z 4 GB pamięci RAM i 64/128 GB na dane użytkownika. Dobre wrażenie zostawia też po sobie kamerka selfie o rozdzielczości 32 Mpix, ze światłem f/2.0. Akumulator ma pojemność 4030 mAh, a urządzenie wspiera też wejście na dwie karty SIM.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Xiaomi

Najciekawiej zapowiada się jednak potrójny aparat główny. Mamy tu trio 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix(f/2.2) + 2 Mpix (f/2.4). Obecnie, w erze matrycy Sony IMX586 jest to dość powszechny zestaw, jednak wszystkich chętnych na zakup smartfona powinno cieszyć, że producent nie „okroił” modułu do dwóch matryc. Oczywiście, zgodnie z regułami programu Android One, smartfon dostanie czystego Androida, który nie będzie zmodyfikowany przez autorski interfejs producenta, MIUI.

źródło: Xiaomi Polska na Facebooku

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi A2 Lite, fot: producenta