Xiaomi Mi Mix 3 już w Europie. Cena napawa optymizmem

Xiaomi Mi Mix 3 już w Europie. Cena napawa optymizmem

Jeśli o jakimś producencie można powiedzieć, że wypuszcza swoje flagowce w przystępnej cenie, to zwykle będzie to Xiaomi. Firma z Chin nie zawiodła i tym razem, bowiem europejska wycena nowego Mi Mix 3 jest naprawdę kusząca.


Slider, design, cena

Xiaomi Mi Mix 3 „wypłynął” we Włoszech. Na dedykowanej podstronie możemy dowiedzieć się, że urządzenie będzie kosztować 549,90 euro. Daje to kwotę zbliżoną do 2350 złotych. Jak widać, do psychologicznej bariery wynoszącej trzy tysiące złotych, droga jeszcze całkiem daleka. W chwili obecnej smartfon nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, jednak można założyć, że w najbliższej przyszłości ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Przypomnijmy tu pokrótce, że jednym z większych wyróżników smartfona jest slider, czyli mechanizm, który odpowiada za wysuwanie się kamerki selfie „spod ekranu”. To ciekawy patent, który pozwolił producentowi uniknąć wdrażania notchy, łezek czy ekranów z dziurką. Słowem, wydaje się, że jest to całkiem rozsądna alternatywa, którą wiele osób powinno docenić.

Xiaomi Mi Mix 3 posiada 6,39-calowy ekran AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+ (19,5:9), Snapdragona 845 z grafiką Adreno 630, a także 6/8/10 GB pamięci RAM. Dobre wrażenie zostawia też po sobie 128/256 GB miejsca na pliki użytkownika, choć można żałować, że producent nie zdecydował się na wsparcie kart SD. Aparat główny, to duet 12+12 Mpix. Kolejno ze światłem f/1,8 + f/2,4. Na froncie czeka zaś duet 24 + 2 Mpix do zdjęć selfie.

Jeśli polska cena smartfona będzie podobna do tej, jaką muszą zapłacić Włosi, nie będę zdziwiony, jeśli Xiaomi Mi MIX 3 okaże się być sporym hitem sprzedażowym.

źródło: event.mi.com

zdjęcie główne: screen z: event.mi.com