Xiaomi Mi MIX 3 wyceniony w Europie. Oferta jest całkiem atrakcyjna

Xiaomi Mi MIX 3 wyceniony w Europie. Oferta jest całkiem atrakcyjna

Xiaomi Mi Mix 3 wielkimi krokami zbliża się do swojej oficjalnej premiery w Europie. Naturalnie, jak zawsze w tego typu sytuacjach, musi wręcz paść pytanie o cenę produktu. Na ten moment, wiele wskazuje na to, że ta będzie naprawdę atrakcyjna.


Mniej niż 2400 PLN? Trudno powiedzieć, ale…

Jest nadzieja. Tak można najprościej określić przywołany we wstępie „wątek cenowy”. Roland Quandt, ceniony za wiarygodność swoich źródeł leakster poinformował na Twitterze, że urządzenie ma kosztować 529 euro. Prosta matematyka podpowiada, że jest to kwota zbliżona do 2350-2400 złotych, w zależności od kursu. Trzeba zauważyć, że jak na topową specyfikację smartfona, to świetna cena.

Jeśli informacje Quandta sprawdzą się, w tej cenie będzie można nabyć podstawową wersję urządzenia, która wyróżnia się 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na pliki użytkownika. Jak widać, cały czas mówimy tu o urządzeniu z najwyższej półki. Byłbym jednak nieco sceptyczny w kwestii końcowej ceny produktu. Wiadomo, dochodzą nam różne podatki, które w ostatecznym rachunku zawyżają cenę urządzeń.

Xiaomi Mi MIX 3, fot: producenta

Szczerze mówiąc, nie będę zdziwiony, jeśli Xiaomi zdecyduje się sprzedawać Mi MIX’a 3 za kwotę zbliżoną do 2500-2700 złotych. Na tle konkurencji taka wycena i tak brzmi jak promocja, więc w zasadzie, jest to sytuacja typu win-win. Pozwólcie, że poniżej przedstawię Wam jeszcze uproszczoną specyfikację techniczną urządzenia, bowiem – naprawdę – jest na co odkładać pieniądze.

Xiaomi Mi MIX 3 – specyfikacja techniczna

  • Wyśeietlacz: 6,39-calowy AMOLED (Full HD+) w formacie 19,5:9,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • Grafika: Adreno 630,
  • Pamięć RAM: 6/8/10 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 128/256 GB, bez wsparcia dla kart microSD,
  • Aparat główny: 12 Mpix (f/1.8) + 12 Mpix (f/2.4),
  • Kamerka selfie: 24 Mpix + 2 Mpix,
  • Akumulator: 3200 mAh.

źródło: Roland Quandt na Twitterze