Xiaomi Mi8: znamy oficjalne ceny w Czechach

Xiaomi Mi8: znamy oficjalne ceny w Czechach

Xiaomi Mi8, to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i wyczekiwanych smartfonów w Europie. Dobra wiadomość jest taka, że urządzenie powoli dociera na Stary Kontynent. Ot, na przykład do naszych południowych sąsiadów. A to oznacza, że na polską premierę nie będziemy już raczej długo czekać.


Xiaomi Mi8 debiutuje w towarzystwie

Precyzując, smartfon debiutuje w Republice Czeskiej wraz z Xiaomi Mi Band 3, czyli „fit-opaską” producenta. Co cieszy, za sprawą serwisu SmartMania.cz poznaliśmy też oficjalne ceny obu urządzeń. Podejrzewam, że szybki rzut oka na czeskie ceny da nam także dość wiarygodny i precyzyjny obraz tego, ile złotówek przyjdzie nam zapłacić za Xiaomi Mi8 nad Wisłą.

I tak, smartfon w wersji z 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na pliki użytkownika został wyceniony na 13 990 czeskich koron. Bardziej rozbudowana wersja, z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej będzie kosztować niewiele więcej, bo 14 990 koron. Mówimy tu o cenach wraz z czeskim podatkiem VAT. Te kwoty w przeliczeniu na złotówki dają nam kolejno ~2350 i ~2500 złotych. To naprawdę atrakcyjna cena.

Xiaomi Mi8 /Fot: producenta

U naszych południowych sąsiadów sprzedaż rozpocznie się w sierpniu, czyli już za mniej więcej dwa tygodnie. Spodziewałbym się, że polska dystrybucja urządzenia może rozpocząć się w bardzo zbliżonym terminie. Kończąc, wypada dopowiedzieć, że Xiaomi Mi Band 3 został u Czechów wyceniony na 999 koron, co daje kwotę zbliżoną do 170 złotych. Mi Band 3 ma zadebiutować nieco później, bo we wrześniu.

źródło: SmartMania.cz

zdjęcie główne: Xiaomi Mi8 /fot: producenta