Xiaomi pracuje nad smartfonem z 48-Mpix aparatem?

Xiaomi pracuje nad smartfonem z 48-Mpix aparatem?

Xiaomi od pewnego czasu coraz to śmielej poczyna sobie na rynku fotografii mobilnej. Dobre opinie zebrał chociażby jubileuszowy Xiaomi Mi8 oraz Mi MIX 2S. Wydaje się jednak, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zamierza powalczyć na kanwie fotografii mobilnej nieco śmielej.


48 Mpix? Już niebawem

Pewniakiem wydaje się być w zasadzie jedna rzecz. Urządzenia, które wykorzystuje nowy sensor nie zobaczymy w obecnym roku kalendarzowym. Po premierze najnowszego Mi MIX’a 3, producent chce dać sobie trochę czasu, aby dopieścić swój produkt. Wydaje się jednak, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Serwis źródłowy sugeruje, że premiera nowego urządzenia mogłaby odbyć się już w styczniu.

Nie jest to pierwsze podejście do tego typu aparatu. Wypada w tym miejscu przypomnieć, że już w lipcu Sony zaprezentowało matrycę o nazwie IMX586, która wspiera dokładnie tę rozdzielczość. Nieco później dał znać o sobie Samsung, który stworzył układ ISOCEEL Bright GM1. Wiele wskazuje na to, że urządzenie od Xiaomi będzie bazowało na jednym z tych dwóch modułów. Zagadką pozostaje najważniejsza kwestia – czy Xiaomi postawi na matrycę od Sony czy Samsunga.

Fot za: Playfuldroid

Pewnego rodzaju ciekawostką, dla której umieściłem Wam powyższą grafikę jest pewna cecha konstrukcyjna. Ze zdjęcia można wyczytać, że Xiaomi raczej zdecyduje się na pionowy układ aparatu głównego. Rzuca się też w oczy tworzywo, z którego będzie wykonane urządzenie oraz dwukolorowa dioda LED. To daleko idący wniosek, który wręcz ociera się o gdybanie i naciąganie faktów, ale czy to możliwe, że właśnie patrzymy na Xiaomi Mi9?

Na ten moment nikt – poza producentem – nie zdoła ani potwierdzić, ani też zaprzeczyć takiej tezie. Wydaje się, że pozostaje nam czekać na dalszy bieg zdarzeń.

źródło: Playfuldroid

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi8 (fot: producenta)