Xiaomi Redmi Note 5 Pro dostaje Androida Pie (dla oprogramowania w wersji beta)

Xiaomi Redmi Note 5 Pro dostaje Androida Pie (dla oprogramowania w wersji beta)

Xiaomi Redmi Note 5 Pro to bardzo udany smartfon z półki średniej. Konstrukcja kusi świetną relacją wyceny do oferowanych możliwości oraz bardzo dobrej jakości obudową. Po ponad roku obecności na rynku Redmi Note 5 Pro zyskuje właśnie kolejny atut – Androida Pie.


Super-średniak od Xiaomi oferuje następujące podzespoły: 5,99-calowy ekran w formacie 18:9, który pracuje w rozdzielczości Full HD+, Snapdragona 636 z Adreno 509 oraz 4/6 GB RAM. Całość domyka nam 64/128 GB na dane użytkownika, które możemy poszerzyć przez slot microSD. Aparat główny to sprawdzona w boju matryca 12 Mpix (f/2.2) + 5 Mpix (f/2.0), a akumulator ma 4000 mAh. Podejrzewam, że docenicie też możliwość obsługi dwóch kart SIM oraz wsparcie dla technologii szybkiego ładowania.

Fot: producenta

Urządzenie dostaje właśnie nakładkę MIUI 10 Global (beta) 9.3.25, która przynosi długo wyczekiwaną aktualizację do najnowszej wersji Androida. Warto zauważyć też, że wraz z uaktualnieniem systemu dostajemy tryb ciemny oraz dedykowany tryb dla graczy: Game Turbo. Ta ostatnia funkcja została wprowadzona na rynek wraz z Xiaomi Mi 9, a jej głównym zadaniem jest zapewnienie graczom jak największej wydajności w zaawansowanych graficznie tytułach.

Uważni obserwatorzy dostrzegą też zmiany wizualne w widoku ustawień, jednak poza „tuningiem” raczej nie ma tu zbyt wielu innych nowości. Warto przypomnieć też, że uaktualnienie jest obecnie osiągalne tylko dla betatesterów. Pozwala to jednak domniemywać, że stabilna wersja Androida Pie powinna pojawić się na Xiaomi Redmi Note 5 już w bliskiej przyszłości. Użytkownicy nie raportują zbyt wielu niedociągnięć testowego oprogramowania, dlatego też, jeśli Wam się strasznie do Androida Pie spieszy, wydaje się, że można rozważyć instalację oprogramowania z kanału testowego.

źródło: gsmarena