Zadebiutował Xiaomi Mi A2. Ciekawy i – zapewne – tani telefon z czystym Androidem

Zadebiutował Xiaomi Mi A2. Ciekawy i – zapewne – tani telefon z czystym Androidem

Xiaomi Mi A1 został w Polsce przyjęty bardzo ciepło. Smartfon zyskał sobie pokaźne grono zwolenników zwłaszcza dzięki połączeniu trzech cech: świetnej jakości wykonania, rozsądnej specyfikacji technicznej i czystemu Androidowi. Czy Mi A2 podąży w jego ślady? Są ku temu spore szanse.


Xiaomi Mi A2 – specyfikacja techniczna

  • Ekran: 5,99 cala w formacie 18:9 z warstwą Gorilla Glass 5,
  • Aparat główny: 12 Mpx + 20 Mpx, oba ze światłem F/1.75. Aparat wspiera też Sztuczną Inteligencję,
  • Kamerka selfie: 20 Mpx,
  • Procesor: Snapdragon 660,
  • Pamięć RAM: 4/6 GB,
  • Pamięć wewnętrzna: 32/64/128 GB, bez wsparcia dla slotu kart SD,
  • wsparcie trybu DualSIM,
  • System: Android Oreo,
  • Bateria: 3010 mAh z QC 3.0 (w Indiach, 4.0)

Xiaomi chwali się aparatem

To, co zwraca uwagę, to obecność technologii Super Pixel. Działa ona w taki sposób, że informacje z czterech pikseli tworzą tu jeden, większy, o rozmiarze 2.0 µm. Taki zabieg ma na celu zwiększenie szczegółowości zdjęć, które generujecie przy kiepskich bądź słabych warunkach oświetleniowych. Technologię tę odnajdziemy zarówno w kamerce selfie, jak i w głównym module aparatu.

Ciekawostką zdaje się być też możliwość manualnego wyboru jednego z głównych aparatów, którym będziemy chcieli wykonać zdjęcie. Ot, chociażby w zależności od scenerii czy warunków oświetleniowych. Xiaomi chwali się także naturalnym efektem bokeh, czyli charakterystycznie rozmazanym tłem za wyostrzonym pierwszym planem fotografii.

Xiaomi Mi A2 /fot: producenta

Nie ma NFC i portu audio

Xiaomi Mi A1 nie został przez producenta zaopatrzony w port NFC, który okazuje się być pomocną funkcją na przykład podczas transakcji bezgotówkowych. Niemal wszyscy spodziewali się tego, że Mi A2 rozwiąże tę kwestię. Okazuje się jednak, że firma nadal uparcie wzbrania się przed zaimplementowaniem tej technologii. Słowem, nowy Xiaomi Mi A2 nadal nie posiada modułu NFC. Część z Was być może zatęskni też za wyjściem słuchawkowym audio.

Xiaomi Mi A2 /fot: producenta

W chwili obecnej nie znamy jeszcze ceny urządzenia. Zdaniem wielu obserwatorów branży należy spodziewać się wyceny oscylującej w okolicach 1000-1200 złotych. Gdyby te informacje okazały się być prawdziwe, to – mimo braku NFC – będzie to bardzo ciekawa opcja, która najpewniej zyska sobie w Polsce wielu zwolenników.

źródło: informacja prasowa, opr. własne

na zdjęciu głównym Xiaomi Mi A2 (fot: producenta)