Zatem tak będzie wyglądał składany smartfon od Samsunga

Zatem tak będzie wyglądał składany smartfon od Samsunga

Po miesiącach, żeby nie powiedzieć latach spekulacji, mamy go. Podczas wczorajszej konferencji gigant z Korei Południowej wreszcie pokazał pewnego rodzaju prototyp, składanego smartfona. Do premiery jeszcze daleka droga, ale wreszcie wiemy, w jakim kierunku zmierza Samsung.


Smartfon i tablet w jednym

Urządzenie wywołało burzę emocji, przetaczając się w zasadzie przez wszystkie duże media branżowe na świecie. Warto jednak zauważyć, że tak naprawdę wiemy dość niewiele. Na dobrą sprawę poznaliśmy prawdopodobną przekątną wyświetlacza, filozofię składania i rozkładania urządzenia oraz dowiedzieliśmy się między wierszami, że składany Samsung będzie oferował coś na wzór notcha.

Wiemy, że wyświetlacz ma mieć przekątną 7,3 cala po rozłożeniu. Wiemy też, że podczas prezentacji producent pokazał prototyp, więc zasadniczy kształt urządzenia oraz jego gabaryty mogą ulec sporym zmianom. Wracając do notch’a, Samsung stawia sprawę dość jasno. Będą cztery typy wyświetlaczy: Infinity U, Infinity V, Infinity O oraz New Infinity. Litera oznacza kształt, w jakim będzie „wcinka”. Tym samym, tylko ekran New Infinity będzie wolny od kontrowersyjnego elementu, jakim jest notch.

Producent zapowiedział też nową nakładkę systemową: One UI, która ma być o wiele „czystsza” w porównaniu do Samsung Experience. Ciekawi mnie, czy producentowi uda się osiągnąć zamierzony rezultat. Wiele wskazuje też na to, że urządzenia z rodziny Galaxy S8 i Note 8 obejdą się smakiem i nie dostaną nowego interfejsu. Szczęśliwymi posiadaczami będą wszyscy ci, którzy posiadają Galaxy Note 9, Samsunga Galaxy S9 lub S9 Plus i nowsze, dopiero co planowane smartfony producenta.

źródło: Twitter (Ben Geskin), Samsung, opr. własne

zdjęcie główne: materiał prasowy Samsung Polska