Motorola przepuściła ostatnio prawdziwy szturm na średnią półkę cenową. Wiele wskazuje na to, że producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bowiem blisko rynkowego debiutu jest Motorola Hyper.

Certyfikacja NTBC pochodzi z Tajlandii. Pozwala to domniemywać, że Azja będzie jednym z tych rynków, na których Hyper będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży. Niestety, ale dokument nie zdradza zbyt wiele szczegółów o samym urządzeniu. W zasadzie poznaliśmy tylko i wyłącznie jego numer seryjny: XT2027-3. Nie jest to porywająca dawka wiedzy, jednak – na szczęście – z pomocą przychodzi serwis źródłowy.

Mówi się, że Motorola Hyper (lub zdaniem wybranych źródeł, Motorola One Hyper) będzie miała 6,39-calowy ekran IPS LCD, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Sercem konstrukcji najprawdopodobniej będzie Snapdragon 675, któremu będą asystować 4 GB pamięci RAM i 128 GB na dane użytkownika. Smartfon może posiadać akumulator o pojemności 3600 mAh. Czytnik linii papilarnych – zgodnie z nowymi trendami Motki – dostanie mieniący się w różnych kolorach pierścień LED.

Ciekawie zapowiada się też aparat główny. Będzie to zaledwie podwójny układ: 64 Mpix + 8 Mpi czujnik głębi. Ciekawi mnie, co producentowi uda się wycisnąć z tak nietypowego zestawu. Chcąc zachować obiektywizm muszę też poinformować Was o tym, że dokładna specyfikacja techniczna matryc pozostaje nieznana. Kamera selfie będzie bazować na wysuwanym, 32-Mpix module. Telefon najpewniej zadebiutuje w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, być może podczas eventu organizowanego w Los Angeles (19.11.2019).

źródło: gsmarena