Wiemy, kiedy pierwsze Xperie dostaną Androida 10

Nie raz i nie dwa razy pisałem Wam, że Sony jest jedną z firm, która z aktualizacjami swoich smartfonów radzi sobie niemal wzorowo. Trudno wskazać urządzenie (zwłaszcza flagowe), które na polu aktualizacji byłoby przez Japończyków zaniedbane. Czy Sony zdoła utrzymać szybkie tempo aktualizacji i niebawem wypuści Androida 10? Cóż… i tak i nie.

Na początku pozwolę sobie podkreślić, że wciąż mówimy o plotkach. Z w miarę wiarygodnego źródła, ale jednak plotkach. Stoi za nimi znany z Weibo, Zackbuks. Zgodnie z jego informacjami, pierwsze smartfony z logo Sony doczekają się uaktualnienia do Androida 10 w listopadzie tego roku. Niby jest to całkiem dobry termin, jednak nie da się nie zauważyć tego, że Sony nie będzie pierwsze. Kilka firm zdążyło już udostępnić dziesiątą wersję Androida, a pośród nich – na ten moment – nie ma smartfonów z logo Xperii.

Jeśli czekacie na dokładną informację o tym, które smartfony rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni zostaną zaktualizowane jako pierwsze, to niestety, ale nie mam dla Was dobrych wieści. Powiem więcej, nie mam dla Was żadnych wieści. Źródło nie podaje tutaj żadnych szczegółów. Oczywiście, możemy z dość dużą dozą pewności założyć, że wysoko na liście jest Xperia 1 oraz Xperia 5, jednak trudno teraz rozstrzygać, który z nich będzie zaktualizowany jako pierwszy. Logika sugeruje, że będzie to nowsza piątka.

Zobacz też: Sony Xperia 10 – recenzja

Ciekawi mnie też, który telefon z tych nieco starszych (oraz niżej lokowanych) otrzyma Androida 10 szybciej. W grze na pewno wysoko plasuje się Xperia XZ3. Nie stawiałbym też na przegranej pozycji średniopółkowej Xperii 10. Ciekawi mnie też, czy Sony wreszcie zdecyduje się na odważny ruch i znacząco przebuduje swoją nakładkę. Ta od dłuższego czasu jest dość subtelna i nawet posiadacze starych Zetek odnajdą się w niej bez żadnych problemów. Czy to zaleta czy wada? To już temat na inny, o wiele dłuższy wpis.

źródło: XperiaSite