Flagowa Xperia 1 z aktualizacją. Zresztą, nie tylko ona

Flagowa Xperia 1 z aktualizacją. Zresztą, nie tylko ona

Sony słynie z tego, że bardzo dobrze radzi sobie z wdrażaniem nowego oprogramowania. Można było spodziewać się tego, że nie inaczej będzie i tym razem. I Japończycy nie zawiedli. Zresztą, nie zawiedli też posiadaczy ex-flagowców.


Świeżutkie łatki bezpieczeństwa z czerwca

Nowe oprogramowanie dla Xperii 1 nosi oznaczenie 55.0.A.2.278. Ważne jest to, że nie mówimy tu o sofcie, który wydano dla innych regionów. Rzeczone oprogramowanie jest już dostępne dla rynku europejskiego. Co ważne, posiadacze smartfonów z brandem Orange i Plusa także powinni odnotować już obecność świeżutkiego oprogramowania z czerwca. Na ten moment nie możemy potwierdzić, że smartfony kupione w Play i T-Mobile także dają się zaktualizować przez OTA.

Zobacz też: Sony Xperia 10 – recenzja

Pozytywnym akcentem jest też to, że Sony zdążyło już uporać się z aktualizacjami na czerwiec dla Xperii XZ3, XZ2, XZ2 Compact oraz XZ2 Premium. Dla wszystkich tych urządzeń Japończycy oznaczyli oprogramowanie jako 52.0.A.8.83. Jeśli macie urządzenie z brandem Orange lub T-Mobile, powinniście już być w stanie dokonać aktualizacji swojego urządzenia. Co do zmian w sofcie, zarówno dla Xperii 1 jak i starszych urządzeń, nie ma ich zbyt wiele. Ot, optymalizacja i nowe łatki bezpieczeństwa i…tyle.

Sony Xperia 10, fot: własne

Spodziewałbym się, że w niedalekiej przyszłości do listy zaktualizowanych telefonów dołączy też rodzina XZ1. Nie jest to już najnowszy telefon Sony na rynku, jednak wciąż dysponuje on wielką mocą obliczeniową i pokaźnym gronem sympatyków. Ostatecznie, jest to przecież spadkobierca „starych Xperii”, które wyróżniały się chłodną, prostokątną bryłą, kanciastą obudową oraz pokaźnymi ilościami wolnego miejsca między ekranem a głośnikami 😉

źródło: XperiaSite