Huawei chwali się wynikami finansowymi za Q1 2019

Huawei chwali się wynikami finansowymi za Q1 2019

Na przestrzeni kilku lat Huawei stał się firmą, z którą muszą liczyć się w zasadzie wszyscy. Mimo kilku potknięć, producent kontynuuje swój marsz naprzód, wykręcając kolejne świetne wyniki finansowe.


Huawei rośnie w oczach. Firma chwali się wzrostem o 39%

Zgodnie z danymi, jakie opublikowała firma, w pierwszym kwartale tego roku udało się wypracować 179,7 mld CNY przychodu. Względem analogicznego okresu sprzed roku, jest to wzrost aż o 39%. W tym samym czasie marża netto wynosiła około ośmiu procent. Producent chwali się, że stale kontynuuje poprawę wydajności i jakości działalności operacyjnej.

Plany Huawei mocno korelują z siecią 5G. W komunikacie prasowym firma deklaruje, że widzi w tym segmencie rynku spore możliwości rozwoju. Warto tu odnotować, że firma tylko od marca zdążyła podpisać 40 umów na infrastrukturę 5G z operatorami z całego świata. Jednocześnie dostarczono ponad 70 tysięcy stacji bazowych, które mają wykorzystywać łączność 5G.

Zobacz: Recenzja Huawei Mate 20 Lite

Huawei jest kojarzony w Polsce głównie – choć nie tylko – ze smartfonami. I tutaj pojawia się kolejna imponująca liczba. W pierwszym kwartale roku firma dostarczyła na rynek aż 59 milionów smartfonów. To świetny wynik, którego wiele innych marek może Chińczykom zazdrościć. Oczywiście perłą w koronie jest Huawei P30 Pro, jednak firma oferuje też wiele ciekawych smartfonów w półce średniej oraz sektorze low-end.

Bardzo ciekawi mnie, czy Huawei zdoła w tym roku wykręcić rekordowe wyniki sprzedażowe. Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak bez dwóch zdań czeka nas bardzo ciekawy wyścig pomiędzy smartfonową „wielką trójką”.

źródło: informacja prasowa, opr. własne

na zdjęciu głównym: Huawei P30 Pro, fot: producenta