Rodzina XZ2 i XZ3 także z nowymi zabezpieczeniami

Rodzina XZ2 i XZ3 także z nowymi zabezpieczeniami

Ledwie paręnaście godzin temu pisałem Wam o uaktualnieniu dla flagowej Xperii 1. Dobrze wiedzieć, że producent nie zasypuje gruszek w popiele i pamięta też o nieco starszych urządzeniach.


Niestety, to „tylko” łatki bezpieczeństwa

Rozpocznijmy od lepszej części tego newsa. Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni udostępnił aktualizację dla pokaźnego grona urządzeń. Lista obejmuje takie telefony, jak Xperia XZ2 Compact, XZ2, XZ2 Premium oraz Xperia XZ3. To sporo udanych konstrukcji, które wciąż mają swoich sympatyków w branży mobilnej. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że wszystkie te urządzenia wykonane są według nowej szkoły designu, którą Sony ochrzciło jako AmbientFlow.

Zobacz też: Więcej o Xperii XZ3

Oprogramowanie zostało oznaczone jako 52.0.A.8.107 i przynosi świeżutkie łatki bezpieczeństwa datowane na lipiec. Użytkownicy, którzy otrzymali już aktualizację przez OTA nie sygnalizują żadnych nowych, dedykowanych funkcji. Cóż, taki urok Sony. Japończycy wdrażają nowe oprogramowanie bardzo szybko, jednak poza kwestiami bezpieczeństwa, na próżno szukać tu wielkich, daleko idących zmian. Czy to dobrze czy źle? Oceńcie sami.

Zobacz też: Sony Xperia 10 – recenzja

Możemy domniemywać, że już niebawem rzeczony soft trafi też do rodziny XZ1. To urządzenia, których ząb czasu nie zdołał nadgryźć zbyt mocno i wciąż oferują bardzo rozbudowany wachlarz możliwości. Pozwolę sobie też w tym miejscu zwrócić Waszą uwagę na to, że cena Xperii XZ1 jest obecnie bardzo atrakcyjna. Jeśli dobrze poszukacie, znajdziecie nowy egzemplarz za kwotę zbliżoną do tysiąca złotych. To naprawdę świetna oferta, która może zainteresować sobą wielu z Was.

źródło: XperiaBlog

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ3, fot: producenta.