Samsung Galaxy A6 i A6 Plus: specyfikacja ujawniona!

Samsung Galaxy A6 i A6 Plus: specyfikacja ujawniona!

Samsung zaskoczył dziś branżę mobilną dość ciekawym zagraniem. Firma wprost powiedziała, że premiera Galaxy A6 i A6 Plus zbliża się wielkimi krokami, a na dodatek upublicznił na swoich stronach specyfikację obu produktów. Zobaczcie, czym mogą zaskoczyć nas te urządzenia.


Samsung Galaxy A6

Producent y Korei Południowej postawi na ekran wykonany w technologii Super AMOLED, który będzie oferował przekątną 5,6 cala, pracując przy tym w rozdzielczości HD+. Zgodnie z rynkowym trendem i nowym wzornictwem, które wdraża producent, Galaxy A6 będzie miał wyświetlacz w formacie 18,5:9.

Sercem urządzenia będzie – zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami – Exynos 7870. Smartfon będzie posiadać 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, wraz z możliwością rozbudowy dzięki slotowi na kartę SD.

Urządzenie zaoferuje bardzo jasny aparat główny, ze światłem F/1,7 który będzie posiadać pojedynczy, 16-megapikselowy moduł. Na froncie odnajdziemy natomiast 16-megapikselową kamerę do zdjęć typu selfie ze światłem F/1,9. Można tu spokojnie przyznać, że są to na pewno bardzo ciekawe matryce, które powinny zadowolić miłośnikó fotografii mobilnej.

Samsung Galaxy A6 i A6 Plus /Fot: producenta

Zwieńczeniem Samsunga Galaxy A6 będzie system rozpoznawania twarzy, najpewniej zbliżony do tego, jaki firma pokazała przy okazji debiutu rodziny Galaxy S9, a akumulator będzie posiadał pojemność 3000 mAh. Godnym odnotowania jest także fakt, że oba urządzenia z rodziny A6 będą wspierać samsungowskiego asystenta Bixby. 

 

Samsung Galaxy A6 Plus

Główną, choć nie jedyną, różnicą między A6 a A6 Plus jest wielkość wyświetlacza. Wersja z plusem zaoferuje 6-calowy wyświetlacz bazujący na technologii Super AMOLED. Pozostałe parametry ekranu są bardzo podobne; Full HD+ i proporcje 18,5:9.

Ciekawostką pozostaje zastosowanie procesora od Qualcomm’a. A6 Plus będzie pracować pod kontrolą Snapdragona 450. Samsung z sobie znanych względów nie zdecydował się zaimplementować tu swojego firmowego Exynosa. Producent zmieścił w urządzeniu 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, naturalnie z możliwością rozbudowy do dalszych 400 GB przez slot SD.

Spore zmiany czekają na miłośników fotografii mobilnej. Z tyłu podwójna matryca: 16 Mpx ze światłem F/1,7 w asyście 5 Mpx z funkcją Live Focus (światło F/1,9). Na froncie dostaniemy dość ciekawy moduł, który chyba jeszcze nie pojawił się w portfolio Samsunga: 24 Mpx ze światłem F/1,9. Jestem ciekaw, co będzie oferować ta optyka.

Samsung Galaxy A6 i A6 Plus /Fot: producenta

Kończymy informacją, która w dużej mierze pokrywa się z ostatnim akapitem, jaki opisałem dla Was przy Samsungu Galaxy A6: będzie Bixby, będzie system rozpoznawania twarzy, a bateria która musi utrzymać przy życiu nieco większy wyświetlacz, zaoferuje pojemność 3500 mAh.

Samsung nie ujawnił jeszcze daty premiery urządzenia ani jego ceny. Wydaje się jednak, że producent odsłoni wszystkie karty już w niedalekiej przyszłości.

źródło: Samsung, przez: AndroidAuthority

grafika tytułowa: fot: producenta