Sony Xperia 1R dostanie ekran o rozdzielczości 5K?!

Sony Xperia 1R dostanie ekran o rozdzielczości 5K?!

Sony od pewnego czasu coraz śmielej poczyna sobie na gruncie rozdzielczości w swoich smartfonach. Japończycy już dawno temu pokazali urządzenie zdolne do pracy w trybie 4K, jednak najwyraźniej ktoś w Sony uznał, że to za mało. Co w zamian?


Xperia 1R dostanie rozdzielczość 5K?

Jeśli jesteście starymi wyjadaczami branży mobilnej, to zapewne świetnie znana jest Wam Xperia XZ Premium. Właśnie to urządzenie rozpropagowało rozdzielczość 4K HDR. Spore zasługi ma też Xperia XZ2 Premium, a także najnowsza Xperia 1. Mało tego, obecny flagowiec kusi też ekranem OLED, który na dodatek wykonany jest w innowacyjnym formacie 21:9. Mogłoby się wydawać, że trudno będzie na polu wyświetlacza coś jeszcze ulepszyć. Na szczęście Sony ma na ten temat inne zdanie.

Zobacz też: Sony Xperia 10 – recenzja

Mówi się, że Xperia 1R, która póki co figuruje pod oznaczeniem kodowym J8220, dostanie ekran o rozdzielczości 5K. O ile sięgam pamięcią, żaden inny producent nie pochwalił się jeszcze pracami nad podobną technologią w swoich telefonach. Nazwa pośrednio sugeruje, że pod wieloma względami będzie to zaledwie upgrade Xperii 1, a jednym z niewielu wyróżników będzie właśnie rzeczony wyświetlacz.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1000 złotych warto kupić

Szczerze mówiąc, jestem rozdarty w jednoznacznej ocenie tej decyzji. Z jednej strony mówimy tu o nowości, która prędzej czy później i tak wejdzie na salony, ale patrząc na branżę nieco szerzej, z miejsca nasuwają mi się rzeczy, które Sony powinno zmienić nieco wcześniej. Aparat w Xperii 1 jest z pewnością lepszy niż w XZ3-ce, ale czy jest najlepszy na rynku? Podejrzewam, że dla większości, nie. Może więc zamiast gonić za 5K, warto byłoby rozpocząć od możliwości fotograficznych smartfona? 😉

źródło: 91Mobiles