Średniopółkowy Google Pixel 3a wycieka na stronie Google

Średniopółkowy Google Pixel 3a wycieka na stronie Google

Wiele wskazuje na to, że już niebawem – po raz pierwszy w historii marki – Google wprowadzi do sprzedaży urządzenia ze średniej półki cenowej: Pixela 3a oraz 3a XL. Co ważne, mówimy tu już nie tylko o plotkach osób, które nie są związane z producentem. Tak się bowiem składa, że częściową specyfikacją ujawnił sklep Google Store.


Aktualizacja, która zdradziła zbyt wiele?

Zamieszanie wynika z wprowadzenia przez firmę z Mountain View aktualizacji Google Store, czyli sklepu, gdzie można zakupić choćby telefony z linii Pixel. Jeśli ktoś wszedł do zakładki „telefon” w pasku aplikacji, mógł tam natknąć się na wzmiankę o Pixelu 3a. Wystarczyło wejść pod ten adres, aby zapoznać się z kilkoma informacjami o nowym telefonie producenta. Link jest już oczywiście nieaktywny, jednak kilka osób zdążyło wykonać screen’a zawartości podstrony.

Mniejszy z dwójki urządzeń ma posiadać 5,6-calowy ekran OLED, który będzie pracować w rozdzielczości Full HD+. Liczymy też na Snapdragona 670, 4 GB RAM, 12-Mpix moduł aparatu głównego oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Obie konstrukcje mają posiadać aktywne krawędzie dotykowe Active Edge oraz 64 GB na dane użytkownika. Niestety wciąż nie dysponujemy potwierdzeniem specyfikacji technicznej większego z dwójki urządzeń.

Miłośnicy czystego Androida nie będą musieli czekać zbyt długo na premierę nowych Pixeli. Można wyjść z założenia, że skoro firma wdraża już uaktualnienia na swoich stronach, to oficjalna prezentacja jest kwestią dni, co najwyżej tygodni. W pewnym sensie potwierdza to premierę smartfonów podczas tegorocznej konferencji Google I/O. Ta odbędzie się za niespełna miesiąc, bo potrwa ona od piątego do siódmego maja.

źródło: 9to5Google

na zdjęciu głównym: Pixel 2 XL, fot: producenta