Wiemy, które smartfony od Huawei dostaną Androida Q

Wiemy, które smartfony od Huawei dostaną Androida Q

Android Q to wciąż towar luksusowy. Oprogramowaniem może cieszyć się raczej niewielka grupa odbiorców, dlatego też każdy news związany z aktualizacją do nowej wersji systemu wzbudza spore zainteresowanie. A gdyby tak okazało się, że wiemy, które urządzenia od Huawei otrzymają nową wersję zielonego systemu?


Trudno mówić o niespodziankach, ale…

Serwis źródłowy sugeruje, że Huawei raczej skupi się na urządzeniach z wyższej półki. Jest to o tyle dobra wiadomość, że producent ma ich w swoim portfolio całkiem sporo. Wiele wskazuje też na to, że najniższymi flagowcami będą urządzenia z linii P20. Oznacza to, że posiadacze wysłużonych P-dziesiątek, dla których Android Q odgrywa spore znaczenie, powinni raczej pomyśleć o zmianie urządzenia na nowsze.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Huawei

Bez zbędnego przedłużania. Serwis źródłowy informuje, iż Androida Q dostaną następujące urządzenia:

Jak widać, poza wskazanymi przeze mnie produktami z flagowym rodowodem, na liście czeka też kilka sensownych średniaków. To doskonała wiadomość, bowiem jeśli na przykład chcecie kupić Huawei P Smart 2019 (który kosztuje około 800 złotych), to także dostaniecie nowego Androida. Oczywiście nie tak szybko, jak posiadacze P30 Pro czy Mate 20 Pro, ale jednak system zostanie zaktualizowany. To świetna wiadomość, która pokazuje, że producent stara się jeszcze bardziej dbać o aktualizację swoich produktów.

Z oczywistych względów, daty wydania aktualizacji wciąż pozostają nieznane. Gdy tylko pojawią się jakieś nowości, będziemy Was informować na bieżąco 🙂

źródło: news.mydrivers.com

zdjęcie główne z: Pixabay