Wycieka rzekoma specyfikacja Nokii 6.2

Wycieka rzekoma specyfikacja Nokii 6.2

Zaledwie kilkadziesiąt godzin temu pisałem Wam, że Nokia 6.2 jest coraz bliżej. Jakby na potwierdzenie tych słów, właśnie wycieka bardzo prawdopodobna, a zarazem całkiem precyzyjna specyfikacja urządzenia. Jest też wzmianka o cenie.


Nokia pójdzie w ekran AMOLED?

Nie da się nie rozpocząć od informacji o ekranie. Miłośnicy technologii AMOLED mogą już zacierać ręce. Wiele wskazuje na to, że ekran wykonany w tej technologii znajdzie się na wyposażeniu Nokii 6.2. Ów wyświetlacz ma mieć przekątną sześciu cali, pracując przy tym w rozdzielczości Full HD+. Nokia najpewniej postawi na łezkę w której pojawi się kamerka selfie. Nic nie wskazuje na to, by urządzenie miało dziurkę, w której znajdzie się frontowa kamera.

Wciąż pojawiają się pewne niejasności na kanwie zastosowanego procesora. Część źródeł skłania się ku Snapdragonowi 632, a część wieści zaimplementowanie Snapdsragona 660. Trudno zabrać głos, więc najprościej będzie poczekać na dalszy rozwój wydarzeń. Telefon ma dostać 4 GB pamięci RAM i 64 GB na pliki użytkownika. Pamięć oczywiście będziemy mogli rozbudować przez slot microSD.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1000 złotych kupić

No i wreszcie, aparat. Wreszcie pojawiają się jakieś konkrety. Możliwe, że Nokia postawi na potrójny układ główny, na jaki będą się składać: 20 Mpix + 8 Mpix (ultra-szeroki kąt) + 5 Mpix. Niestety, ale dokładne parametry jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Akumulator ma mieć pojemność 3300 mAh, a całość będzie pracowała na czystym Androidzie Pie, który będzie zgodny z certyfikacją Android One.

No i wreszcie, cena. Spekuluje się, jakoby zabawa zaczynała się od kwoty 179 euro. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę zbliżoną do 770 złotych. Oczywiście, kwota ta może okazać się być nieco wyższa, jednak wciąż jest to całkiem ciekawa oferta, nad którą warto się pochylić.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Nokia 8, fot: producenta