Xperia 10 i 10 Plus z kolejną aktualizacją

Xperia 10 i 10 Plus z kolejną aktualizacją

Sony podchodzi do polityki aktualizacji bardzo profesjonalnie. Firma ma klarowne reguły gry, których trzyma się od długiego czasu. I tak oto, jak co kwartał, przyszedł czas, by zaktualizować średniaki z logo Xperia.


Spokojnie, oprogramowanie dopiero jest dystrybuowane

Jeśli Wasze Xperie 10 lub Xperie 10 Plus nie poinformowały Was jeszcze o możliwości pobrania aktualizacji, która została oznaczona jako 53.0.A.8.69 lub 53.0.A.8.71, poczekajcie. W chwili, gdy piszę dla Was tego newsa, soft dostępny jest w zaledwie kilku państwach. Na szczęście Sony ma to do siebie, że zwykle szybko wypuszcza aktualizacje na kolejne regiony. Można więc w ciemno założyć, że użytkownicy z Polski nie powinni czekać zbyt długo.

Nowe oprogramowanie oznacza nowe łatki bezpieczeństwa z sierpnia tego roku. Oczywiście – jak zawsze – pojawiają się też pomniejsze optymalizacje oprogramowania, jednak są to zmiany widoczne pod maską, których w codziennym działaniu raczej nie uświadczycie. Ot, taka polityka Sony. Jeśli ktoś liczy na nowe funkcje na przykład w aplikacji aparatu, ten może się rozczarować. Na ten moment nie słychać nic o tym, by Japończycy w bliskiej przyszłości zamierzali wykonać takie ruchy.

Zobacz też: Sony Xperia 10 – recenzja

Kończąc, pozwolę sobie nadmienić, że Xperia 10 i Xperia 10 Plus to odświeżone „średniaki”, które debiutowały w pierwszej połowie roku. Największym wyróżnikiem jest oczywiście ekran w kinowym formacie 21:9. Do jego długości trzeba przywyknąć, jednak trzeba uczciwie oddać, że treści multimedialne prezentują się po prostu świetnie. Oprogramowanie od Sony to niemal czysty Android z zaledwie kilkoma programami, za którymi stoi Sony. Niezłe wrażenie zostawia też po sobie optyka główna oraz bateria.

źródło: XperiaSite

grafika główna z: Pixabay