Wycieka część specyfikacji Huawei Nova 5i

Wycieka część specyfikacji Huawei Nova 5i

Chiński gigant skupia się obecnie na opracowaniu swojego autorskiego systemu operacyjnego oraz na toczącej się między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, wojnie handlowej. Gdzieś w cieniu tych wszystkich zdarzeń producent opracowuje kolejne telefony, które już niebawem mogą ujrzeć światło dzienne.


4 GB RAM czy 6?

Nie jest to pierwszy wyciek danych o Huawei Nova 5i. Zaledwie kilka dni temu w Geekbench pojawiła się wersja, która oferuje 4 GB pamięci RAM. Najnowsze dane z benchmarku sugerują dość jednoznacznie, że urządzenie będzie też dostępne w nieco lepiej uzbrojonej wersji. Spodziewamy się, że Nova 5i z 6 GB pamięci RAM może zaoferować też nieco więcej miejsca na dane użytkownika. Pozostałe elementy specyfikacji technicznej raczej będą dokładnie takie same.

Urządzenie najprawdopodobniej będzie napędzać średniopółkowy Kirin 710. Wiemy też, że telefon zaoferuje 64 GB na pliki użytkownika oraz że będzie pracować pod kontrolą Androida Pie. Wyciekła też rozdzielczość ekranu: 2310 x 1080 pikseli. Pozwala to być niemal pewnym tego, że ekran będzie wykonany w formacie zbliżonym do 18/19:9. Niestety, ale wciąż nie znamy przekątnej oraz wyglądu samego ekranu, wliczając w to obecność notcha czy dziurek w ekranie.

Fot za: SlashLeaks

Linia Nova, mimo że nie jest nową grupą urządzeń od Huawei, jakoś tak przechodzi w Polsce bez większego echa. Niemal każdy słyszał o smartfonach z linii P oraz Mate. Pozostaje mieć nadzieję, że firma atrakcyjnie wyceni swoje urządzenie, jednocześnie uzbrajając je w całkiem dobry aparat główny. Huawei świetnie sobie radzi w średniej półce cenowej, dlatego też pozostaje mieć nadzieję, że producent po raz kolejny pokaże, że wie, jak wprowadzić na rynek produkt, który będzie cieszył się sporą uwagą konsumentów.

źródło: SlashLeaks

na zdjęciu głównym: Huawei Y6 2019, fot: producenta